Rahu esimene õppetund

Riik:
Iisrael

Keeled:

Juutide ja palestiinlaste kooselu Iisraelis on sama, mis kiikuda hommikust õhtuni püssirohutünni otsas. Väiksemgi vale liigutus võib põhjustada verevalamise. Filmi autor usub, et rahvuslikul pinnal idanevate konfliktide vältimiseks tasub araabia ja juudi lapsi õpetada ühises koolis. Tema enda kuueaastane tütar lähebki sellise algkooli esimesse klassi ning isa järgneb talle kaameraga. Kooli nimeks on Neveh Shalom, mis tõlkes tähendab Rahu Oaasi. Film on tehtud justkui isa kiri oma tütrele, seletamaks vanemate otsust panna laps sellisesse kooli, kus konfliktid on kerged tekkima. Näeme kokkupõrkeid ja erimeelsusi, mida tüdruk peab oma esimesel kooliaastal läbi elama, mis annavad pea igapäevaselt uudistes figureeriva Iisraeli-Palestiina konfliktile inimlikuma ja isiklikuma vaatenurga. Tegu on avatud ja ausa filmiga, mis otsib vastuseid ja lahendusi, mis teeksid lõpu aastakümneid kestnud konfliktile kahe rahva ja kultuuri vahel.

Palun valige formaat, mis kujul soovite filmi tellida.