Ränne ja pagulased

Aasta ilma vanemateta - vene keeles

Tareq oli 11-aastane, kui põgenes oma onu ja nõoga sõjast räsitud Süüriast. Ta alustas oma kurnavat reisi Türgist ja läbis 10 päeva pikkuse tormilise merereisi, et saabuda paadiga Itaaliasse ja sealt lõpuks autoga Hollandisse. Tareq on olnud uuel maal peaaegu aasta ja kuigi ta uued klassikaaslased on toetavad, siis igatseb Tareq oma vanemaid. Ta saadab neile regulaarselt videotervitusi oma uuest kodust ja loodab, et Hollandi valitus rahuldab peagi tema asüülitaotluse, et Tareqi pere saaks taasühineda.

Aasta ilma vanemateta

Üle mere

Otseallikale tuginev jutustus ohtlikust reisist, mille tegi läbi rühm Süüria põgenikke. Rändamine maal ja merel vana kalapaadiga, mis on mehitatud inimkaubitsejate poolt, kuni närvikõdi pakkuv teekond jõuab Euroopasse, kus põgenikud laiali pudenevad. Igaüks peab võitlust terve mõistuse säilitamiseks ja oma identiteedi loomiseks keset regulatsioonide rägastikku ja põgenike hosteleid. Film näitab, kui pika teekonna on inimesed valmis ette võtma, et leida turvatunne ja sepistada oma saatus.

Tundmatu territoorium

Afganistan, Kamerun, Serbia, Venetsueela – hr Zinggi uued õpilased integratsiooniklassis Baselis on pika tee läbi käinud. Noored ja lootusrikkad parema tuleviku suhtes, on nad Šveitsi rännanud ja panevad nüüd suured lootused oma õpetajale: tema on see inimene, kes peaks neile kätte näitama suuna uude riiki. Ühiskonna eest varjul ja kaitstud, õpivad õpilased Šveitsi riigi keelt ja kultuuri ainult kahe aastaga. Ent õppetöö lõpu lähenedes peavad need noored migrandid endalt küsima ahistava küsimuse: kas siin riigis on üldse minule kohta…?

Bristoli Rattaprojekt(vene)

Bristoli Rattaprojekt on tegijate sõnutsi film ratastest, ringlusest ja pagulusest. Lühikese, 18 minutise filmi kohta on see tõesti mitmekihiline teos. Dahiri Somaaliast ja Aziz Afganistanist jutustavad oma lood, mis sundisid neid kodumaalt põgenema ja tõid Inglismaale Bristolisse. Rahvusvahelise kaitse taotleja olukord on aga emotsionaalselt, sotsiaalselt kui materiaalselt väga keeruline. Millise suure muutuse nende ellu toob jalgratas, mida ei pea avastama, vaid veidi remontoma! Lisaks rohkele infole, emotsioonidele, on see ka inspireeriv film sellest, kui suur võib olla üks väike abi.

Valge terror

Viimastel aastatel on Läänes kasvanud paremusäärmusliku liikumise populaarsus. Üleilmastumine ja uued tehnoloogiad annavad neonatsidele uued põhjused ja kanalid oma ideede kasvatammiseks ja levitamiseks. Film vaatleb ja analüüsib kriitiliselt viha ja rassismi külvavaid ekstremistlikke grupeeringuid Rootsis, Ameerikas ja Venemaal. Nende võrgustike sõnumiteks on sõda ning kultuuriline eraldatus, mida nad ise peavad puhtuseks.

Qadir - noore afgaani teekond

See on siiras ja haarav dokumantaalfilm noorest afgaani põgenikust, kes pärast võõrsil viibimist kodumaale tagasi pöördub.

Võõras

„Ma olen küll mustanahaline, kuid osa minust on eestlane.” Paul on pärit Aafrikast, aga tahab elada Eestis. Tal on Eestis poeg, kuid ometi ei anta talle kodakondsust. Kadri on Eestist, kuid eelistab elada Aafrikas, kus tema laps saab kasvada ilma rassiviha kartmata. Jälgides Pauli katseid legaliseerida oma viibimine Eestis uurib film tegelikult Eesti ühiskonda ja selles peituvat ksenofoobiat, rassismi ning hirmu segunemise ja väljasuremise ees.

Paradiis - kolm reisi selles maailmas

Miks Aafrika noor pigem sureb oma teekonnal Euroopasse kui jääb kodupaika? Missugune on immigrandi elu kusagil Hispaanias tomateid kasvatades? Kus ta elab ja millest ta unistab? Filmis näidatakse tänapäevaseid lugusid illegaalsest immigratsioonist. Filmitud on nii Hispaanias, Marokos kui Malis. Näeme karme ja šokeerivaid lugusid ettekujutatavast paradiisist, milleks paljud aafriklased Euroopat peavad. See on visuaalselt lummav ja poeetiline film, mis on kõrge tasemega nii pildis kui muusikas.

Bristoli rattaprojekt

Telli voog RSS - Ränne ja pagulased