Inimõigused

Süüria armastuslugu - venekeelsete subtiitritega

Briti režissööri Sean McAllisteri "Süüria armastuslugu" jutustab Amerist ja Raghdast, kes kohtusid 20 aasta eest vanglas. Esimene asi, mida Amer Raghdast nägi, oli naise verine nägu, kui ta heideti kõrvalkongi. Nad armusid vanglas, abiellusid pärast vabanemist ja neil sündisid lapsed. Mässumeelne ja poliitiliselt aktiivne Raghda ei suuda aga piirduda üksnes pereeluga ning peab otsustama, kumb on tugevam, kas armastus pere või kodumaa vastu.

Sonita - venekeelsete subtiitritega

Rokhsareh Ghame Maghami dokumentaalfilm "Sonita" räägib 18-aastasest kindlameelsest afgaani tüdrukust, kes elab Teheranis ja unistab saada kuulsaks räppariks. Kuid perekonnal on temaga teised plaanid. Nad tahavad tüdruku kiiresti mehele panna, et saada raha, mida on hädasti vaja poja pulmade korraldamiseks. Ahastuses Sonita kirjutab oma probleemist räpploo, teeb video ja riputab selle üles. Laulust "Brides for Sale" ("Pruudid müügiks") saab internetisensatsioon.

Sonita

Süüria armastuslugu

Naiste revolutsioon Jeemenis

Tuhanded mustades niqab'ides naised kogunevad Jeemeni pealinnas Sanaas meelt avaldama. Siiani märkamatud mustad varjud eri põlvkondadest ja ühiskonnaklassidest nõuavad suuremat vabadust ning protestiks põletavad avalikult näokatteid. Araabia maailma haaranud rahvarevolutsioonilaine julgustab ka Jeemeni naisi taotlema võrdväärsust meestega. (ERR - http://etv.err.ee/?0569121 2014)

Tuvid

Kahe inimese püüd anonüümses Lasnamäe kivilinnas leida eneseteostust, oma elule väärtus ja tähendus, oma koht ühiskonnas, mis on hall ja tihti tõrjuv. Film on filosoofiline, andes rohkelt mõtlemisainest. See käsitleb kaasaegse Eesti sotsiaal-majanduslikku reaalsust ning oma poeetilise vormi tõttu sobib vaatamiseks keskkooliõpilastele.

Lisainformatsioon filmi kohta: http://issuu.com/vaatajamuuda/docs/1maailm_sygis_2012_veebi

Minu linnaosa

Mohammed El Kurd on Palestiina poiss, kes elab Ida-Jeruusalemmas Sheikh Jarrahi linnaosas. Just siis kui ta saab 11-aastaseks, peab tema pere kodunt välja kolima. Iisraeli otsuse kohaselt kolivad tema linnaossa hoopis iisraellastest asunikud. Läbi isiklike lugude ja ennekõike Mohammedi silmade, näeme konflikti jahtivate skandaalsete uudiste taha, kus erinevad kogukonnad ühist lahendust otsivad. Sobib sissejuhatusega arutamaks Palestiina-Iisraeli konflikti ja selle tagamaid

Veel üks öö planeedil

Egiptus – riik muutuste pöörises. Kairo – suurlinn maailma tihedaima ja meeletuima liiklusega. Passides lõpututena näivates liiklusummikutes, väitlevad taksojuhid ja nende reisijad Egiptuse mineviku, oleviku ja tuleviku üle. Tempokas kollaaž Egiptuse inimestest, religioonist, kultuurist ja värske revolutsiooni igapäevast.

Tummfilm kurdist tüdrukust

Film jälgib seitsmeaastast kurti lastekodulast Ragnet eluperioodil, mil teda ümbritsevad inimesed peavad langetama tema kohta ja tema eest väga olulisi otsuseid. Kas paigaldada tüdrukule sisekõrva implanaat või mitte? Mida see kaasa toob - kas Ragnest saab kuulja või jääb ta kurtide viipekeelse kogukonna liikmeks, kuhu ta just on hakanud sulanduma. Mis on õige, mis on hea? Operatsioon toimus Tartu Ülikooli Kõrvakliinikus 2004. aasta 15. septembril.

Tööl ja kodus ehk sooline võrdõiguslikkus Eestis

Kolmes lühifilmis uuritakse soolise võrdõiguslikkuse olukorda Eesti ühiskonnas. Keskendutakse kolmele teemale: sugu ja stereotüübid, sugu ja palk ning sugu ja töö- ja pereelu. Sõna saavad inimesed, kelle elukutsevalikud pole ühiskonnas kehtivate stereotüüpide kohaselt kõige tavapärasemad: lasteaiaõpetaja Aigar ja bussijuht Age.

Lisainfo:

Telli voog RSS - Inimõigused