Maailmamuutjad

Mina, inimesena

Inspireeriv lugu töötust Kreeka mehest, kes hakkab majanduskriisile vastu omal moel: ta loob supiköögi, mis toob kokku nii kodutud, pagulased, kui ka need, kelle huvi on eelpool nimetatuid aidata. Film näitab lähedalt Kreeka majanduskriisi, selle tagajärgi ja ka neid vapraid, kes nende tagajärgedega midagi ette võtavad.

Cowspiracy

Maailma suurimad keskkonnaorganisatsioonid eiravad kõige olulisemat hävitavat jõudu, millega Maa tänapäeval silmitsi seisab. Tule kaasa šokeerivale, ent humoorikale edasipüüdliku keskkonnaaktivisti
teekonnale, kus ta otsib õiget teed jätkusuutlikkuse poole ja tõelist lahendust tänapäeva kõige pakilisemale keskkonnaprobleemile.

Yes Men’i ülestõus

Kakskümmend aastat on kurikuulsad keskkonnaaktivistid (Yes Men) meediat õnge tõmmanud, et paljastada suurkorporatsioonide kahjulikke tegevusi keskkonna vastu. Nüüd tuleb keskikka jõudvatel aktivistidel võidelda ühe kaasaja suurima probleemiga- kliimamuutusega. Kuid kas nad jõuavad enne jäämägede sulamist endas piisavalt jõudu ja motivatsiooni leida?

Päike on hea laps

Filmi peategelane on füüsikaõpetaja Mart Kuurme, kes 2013. aastal siirdus Aafrikasse, Põhja-Ghanasse, Kongo külla õpetama kohalikke lapsi. Mart teeb selleks hoolega ettevalmistusi: hilisõhtused tähistaeva vaatlused, füüsikatunnid kohalikus keskkoolis. Taustal kohalike inmeste elu, mida tihti saadab tants.

Magusad unistused

Film räägib Rwanda naistrummarite bändist, keda ühendab armastus muusika vastu. Ühiselt otsustatakse täide viia veel üks magus unistus ja avada Rwanda esimene jäätisekiosk. Lisaks jäätise valmistamisele tuleb õppida äritarkusi ja langetada raskeid otsuseid. Kui palju on vaesed naised nõus ettevõtmisse investeerima? Keda valida kuupalgaga jäätisemüüjateks?

Moest väljas

Me elame globaalse tarbimise ajastul kus tarbimistempo üha kiireneb. Ei ole saladus, et moetööstus on selle tarbimisralli esirinnas. Tuhanded vabrikud kolmandas maailmas ei tooda mitte ainult rõivaid erinevatele suurfirmadele, vaid ka tonnide viisi mürgiseid jäätmeid. Moedisainer Reet Ausil on ambitsioonikas plaan muuta maailma. Ausile näib, et ainus viis kahjuliku moetööstusega võitlemiseks on süsteemi muutmine seestpoolt.

Vaba Tahe - Palestiina tants

Karl Saksal, kes läheb Palestiinasse kaasaegset tantsu õpetama, on kindel plaan jääda poliitikaküsimustes neutraalseks ja keskenduda vaid oma kunstile ning tööle. Kas ühiskonnas, kus kogu tants käib ümber ühe küsimuse, on see võimalik?

Vaba tahe on tempokas dokumentaalseriaal, mis jälgib eestlastest vabatahtlike tegemisi Eestis ja laias ilmas. Läbi 9 vabatahtliku, 9 paiga ja teema saab seriaali vahendusel sissevaate vabatahtliku töösse, põnevatesse kultuuridesse, keerulistesse väljakutsetesse ja erinevatesse lahendustesse, mida vabatahtlikud ja organisatsioonid oma tööga loovad.

Vaba Tahe - Armeenia rohi

Sissevaade Jerevani lastehaigla igapäevaellu. Äsja keskkooli lõpetanud Natali võtab vastu keerulise pakkumise ja läheb aastaks Kaukaasiasse, toeks leukeemiahaigetele põnnidele ning nende emadele. Jerevani haigla ei paku küll kaasaegsemat ravitehnikat, kuid see, mis rahalistest võimalustest puudu jääb, korvatakse positiivse suhtumise ja inimliku hoolega.

Vaba Tahe - Gruusia kompanii

Tudeng ja kaitseliitlane Madis Kask on vabatahtlikuna Gruusias, endises tööstuslinnas nimega Rustavi. Koos teiste, üle Euroopa kokku tulnud vabatahtlikega, on Madise ülesandeks luua Rustavi noortele aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi. Erinevalt Madisest ei soovi aga kohalikud noored mitte matkata, vaid istuda linna moodsal peaväljakul. Milliseid pingutus nõuab Gruusia missiooni õnnestumine?

Vaba Tahe - Keenia südames

Pärnu õpetajanna Karin otsustab võtta oma elu- ja töökogemuse ning vahetada selle Keenias Shianda külas uute väljakutsete vastu. Läbi Eesti organisatsiooni Mondo läheb ta vabatahtlikuna neljaks kuuks Aafrika südamesse naistele õmblemist õpetama. Soe maa ja soojad inimesed ei jäta elurõõmsat Karinit sugugi külmaks.

Telli voog RSS - Maailmamuutjad