Arengukoostöö ja aastatuhande arengueesmärgid

Inimareng

Niger ja Norra maailma inimarengu indeksi kohaselt maailma kõige madalama ja kõrgema arenguga riigid. Filmis räägivad riikide elanikud sellest, mida nad oma elust arvavad, kuidas mõjutab nende elu hariduse, meditsiiniabi, söögi-joogi, jne kättesaadavus. Lisaks ametlikele ÜRO inimarengu näitajatele tuleb jutuks ka asjad, mida on raske mõõta: usk, lootus, armastus. Saab ka mõnusalt nalja.

Terveilm - aastatuhande arengueesmärgid

Dokumentaalfilm räägib arengukoostööst ja ÜRO aastatuhande eesmärkidest ning nende teemadega seonduvatest probleemidest. Juttu on nii sellest, mida arengukoostöö maailmas ja Eestis endast kujutab, kui ka sellest, millised on peamised murekohad. See film sobib hästi arengupoliitika õpetamiseks, sest annab kontekstuaalse ülevaatliku pildi peamistest probleemidest, lubades hiljem juhtida arutelu mõnele kitsamale teemale nagu vaesus või võrdõiguslikkus.

Koht tähtede seas

„Koht tähtede seas“ on režissöör Leonhard Retel Helmrichi filmitriloogia kolmas osa. Läbi Jakartas elava Shamsuddini perekonna kajastab autor suuri muutusi, väljakutsed ja vastuolusid, õnne ja õnnetust, millega kaasaegne Indoneesia silmitsi seisab. Film keerleb ümber vanaema Rumidjahi, tubli eaka naise, kes miljonite teistega on parema elu otsingul maalt linna kolinud. Rumidjahi peamiseks sooviks on anda oma lapselaps Tarlile hea haridus. Tari esindab aga juba hoopis teistsugust Indoneesiat ja generatsiooni ning võitjatest-kaotajatest on tal oma nägemus.

IFAD lühifilmid: Sending Money Home

2006. aastal ulatus arenenud maades töötava võõrtööjõu teenitud ja koju saadetud 300 miljardi USA dollarini. See lühifilm vaatleb migrantide poolt teenitud töötasu tagasi koju saatmise ülemaailmset ulatust ja voogusid.

Filmi saab inglisekeelsena vaadata ka internetist:

Areng puudutab meid kõiki

VABANDAME! ANTUD FILMI EI SAA HETKEL TELLIDA!

Alterdoc: Maailma peidetud nägu

Võimalus saada osa nende inimeste eludest, kelle päevane sissetulek on alla 2 USD. Nad on üleilmastumise kaotajad, sest neil pole võimalik end traditsioonilise eluviisiga elatada. Nende ressursid kuuluvad nüüd kogu maailmale. Näinud üleilmastumise pahupoolt, on neil nii mõndagi öelda.

Vaata lisa:

http://sitealterdoc.free.fr/Alterdoc/Films.html

Ma olen ju naine

Üle poolte Eesti abieludest ja kooseludest lõppevad lahutusega. Tüdrukud, kes on kasvanud isata, saavad emade käest teadmise, et meeste peale loota ei saa, tuleb ise hakkama saada. Filmi peategelane Airika põlvneb üksikemade liinist. Üksinda on lapsed üles kasvatanud nii tema vanavanaema, vanaema kui ema. Film jälgib 25-aastase Airika elu – mis põhjusel on noor naine otsustanud elada ilma meheta ja saada üksikemaks.

Film on vaadatav internetist: http://arhiiv.err.ee/vaata/eesti-lood-ma-olen-ju-naine

854

854 miljonit on nende inimeste arv , kes aastal 2008 läksid iga päev magama ja ärkasid tühja kõhuga. Aasta jooksul neist 5 mijonit suri. Erinevaid kõneisikuid kaasav film tutvustab näljahäda tagamaid Mali ja Nigeri näitel ja rahvusvaheliste organisatsioonide püüdlusi sele haigusega võidelda.

Vaata lisainfot:
http://www.documental854.com/854-documentary.html
http://www.actionagainsthunger.org/

Food Security: Action for Long Term Sustainability

http://filmikogu.maailmakool.ee/node/34

Erinevalt meedias kujutatule ei tähenda toiduturvalisuse puudumine ainult näljahäda. Situatsioon on keerulisem, hõlmates enda alla nii toidu puudumise kui ka võimetuse olemasolevat toitu hankida. Film on üles võetud Malis, kus 2,5 miljonit inimest kannatab vähese toiduturvalisuse all.

Lisainfot:
http://ec.europa.eu/europeaid/infopoint/publications/europeaid/102a_en.htm

Telli voog RSS - Arengukoostöö ja aastatuhande arengueesmärgid