Kultuuridevaheline dialoog

Päike on hea laps

Filmi peategelane on füüsikaõpetaja Mart Kuurme, kes 2013. aastal siirdus Aafrikasse, Põhja-Ghanasse, Kongo külla õpetama kohalikke lapsi. Mart teeb selleks hoolega ettevalmistusi: hilisõhtused tähistaeva vaatlused, füüsikatunnid kohalikus keskkoolis. Taustal kohalike inmeste elu, mida tihti saadab tants.

Inimareng

Niger ja Norra maailma inimarengu indeksi kohaselt maailma kõige madalama ja kõrgema arenguga riigid. Filmis räägivad riikide elanikud sellest, mida nad oma elust arvavad, kuidas mõjutab nende elu hariduse, meditsiiniabi, söögi-joogi, jne kättesaadavus. Lisaks ametlikele ÜRO inimarengu näitajatele tuleb jutuks ka asjad, mida on raske mõõta: usk, lootus, armastus. Saab ka mõnusalt nalja.

Wandaogo pere krokodillid

VABANDAME! HETKEL EI SAA ANTUD FILMI LAENUTADA!

Kord aastas sõidab Kölnist pärit Britta Wandaogo oma abikaasa Salifiga ning tütre Kaddiga Burkina Fasosse. Burkina Faso on Britta abikaasa kodumaa. Burkina Fasos otsib väike Kaddi koos teiste lastega krokodille, keda traditsiooniliselt peetakse Wandaogo perele õnnetoojateks. Siiski tagasipöördumine Salifi juurte juurde tekitab alati Kaddi vanemate vahel erinevaid pingeid. Seal kerkivad esile ka kultuuridevahelised erinevused.

Pabertiivul

Teise Maiilmasõja ajal otsustas Jaapan rünnata USAd õhupallpommidega. Neid terrorirelvi, mille peamine eesmärk oli tekitada tavalistes ameeriklastes tunnet, et kodus pole turvaline, tegid väikesed Jaapani koolitüfrukud. Nüüdseks eakad prouad reisivad USAsse. Film näitab, kuidas sõja umbisikulisus vastandub ja kohtub inimlikkusega.

Vaata treilerit: http://www.filmbaby.com/films/3571

Vaata lisainfot:

Menstruatsioon

Chhaupadi (menstruatsiooni) sarad on Nepaali kesk- ja kaug-lääne külades tavalised. Oma menstruatsiooniperioodidel peavad naised elama ebahügieenilistes ja ebaturvalistes sarades, riskides oma elu ja tervisega. Inimesed usuvad et naised on menstruatsiooni ajal ebapuhtad ja muudavad mustaks ka kõik selle, mida nad puudutavad. See film on lugu naistest, kes on kannatanud ebaõiglaste traditsioonide ja praktikate tõttu. On edasilükkamatu vajadus tuua muutus nende raskesse ellu.

Vaata lisaks Chhaupadi saradest: http://youtu.be/egvmHkID3Qg

Calcutta kutse

Indias töötab hetkel ligi 350 000 inimest infokeskustes, mis vahendavad lääne firmade suhtlust oma klientidega. Vikhee Upphal on üks sellistest töölistest. Calcutta kontorist helistades üritab ta ameeriklastele, brittidele ja austraallastele mobiiltelefone ja liitumislepinguid müüa. Selleks kasutab ta pseudonüümi Ethan Reed. Vikhee loodab oma sektoris tõesti edukas olla. Kontori seinal on tabel, kus on kirjas Vikhee ja tema kolleegide müügi edetabel. Helistades on ameeriklased kõige ebaviisakamad: nad karjuvad müüjate peale või panevad toru ära.

Iga hea abielu algab pisaratega

Ida-Londoni moslemi neiu Shahanara vahetab oma roosad liibukad sari vastu, et kohtuda lennujaamas oma abikaasaga. Nad on varem kohtunud vaid korra – Shahanara Bangladeshi perekonna korraldatud pulmas. Tüdruk nõustus pulmadega vaid seetõttu, et püüab parandada lahkhelisid oma isaga, kes tüdruku tema läänelike kommete tõttu perekonnast välja heitis. Samal ajal valmistatakse Shahanara pühendunud moslemist õde Hashnarat ette tema korraldatud pulmadeks, milleks ta end 19-aastaselt veel sugugi valmis olevat ei tunne.

Benjamin ja tema vend

Aastaid kestnud sõja ja konfliktide tulemusena on Sudaanis kasvanud terve generatsiooni noori mehi, keda tuntakse kadunud poistena. Nad on veetnud suurema osa oma elust pagulaslaagrites, põgenedes sõja eest ega olles võimelised endale kodu looma. Film jälgib lähedalt kahe venna, Benjamin ja William Dengi elu, kes on koos võidelnud pea lõppematus eksiilis. Lõpp eksiilile siiski saabub, kuid vaid ühe venna jaoks, kes võetakse vastu USA ümberasustamise programmi. Teine vend jääb aga Keenia pagulaslaagrisse. Inglise keeles.

Mardi Gras: made in China

Mardi Gras on üks vulgaarne ja hedonistlik festival Ameerikas New Orleansis. Muusika, naer, paljad kehad ja pidu läbi öö. Täpselt vastupidine meeleolu valitseb aga Hiina tehases, kus töö käib vaikuses ja ööselt ei magata vaid tehakse ületunde. Neid kahte kohta ühendab vaid üks asi: need on pärlid, mida Hiinas Mardi Grasi karnevalil kasutamiseks toodetakse. Kas kapitalism ja tarbijate rõõm saab võimalikuks vaid läbi omaniku ahnuse, vähese info ja madala haridustaseme? Auhinnatud film meie kontrastsest maailmast.

Kuningas üheks päevaks

Film räägib Meremäe valla arendusnõuniku Mihkli talu peremehe Hõrna Aare ettevõtmistest Seto ülemsootskana. Filmitud Seto kuningriigi päevadel, paasapühal (Obinitsas populaarne Issanda muutmise püha augustis), talsipühade (jõulud) ja lihavõtte aegu Obinitsas, Antkruvas, Värskas, Võrus, Luhamaal ja Setomaa külades august 2000 – Oktoober 2001.

Telli voog RSS - Kultuuridevaheline dialoog