Demokraatia

Uus Maailm

Milline eestlane poleks kuulnud Uue Maailma Seltsist? Noorusliku lõbususe ja uljusega astus grupp Tallinna noori vastu kodulinnas toimuvatele arengutele, mis muudavad linna kui eluruumi elanikele ebamugavaks, linnale, kus naaber ei tunne naabrit ja autojuht on kuningas. Ametnik ka. Hea pealehakkamine on pool võitu! Dokfilm räägib Eesti elust, armastusest, sõprusest ja kodanikujulgusest.

Terveilm - kodanikuühiskond Moldovas

Film tutvustab kodanikuühiskonna ja demokraatia põhialuseid ning näitab nendega seotud probleeme ja edulugusid Moldovas. Täpsemalt tehakse juttu kodanikuühiskonna mõistest, vabaühendustest, rahva oskusest sõna riigi ja maailma asjades kaasa rääkida, MTÜ-de rollist ühiskonnas, valitsuse kritiseerimisest, rahvusvahelistest suhetest ning arengukoostööst, meedia rollist ühiskonnas ning demokraatiast Moldovas ja Eestis.

Kogu film on vaadatav Internetis.

Saades Bangladeshlaseks

Bangladeshi slummides elab ülimas vaesuses umbes 160 000 bihaari etnilise grupi esindajat. Nad ei ole ametlikult mitte ühegi riigi kodanikud, kuna nende saatuse küsimust ei suudetud pärast 1971. aasta Bangladeshi iseseisvumist lahendada. Aastal 2008, pärast kahe aastast militaarset võimu, on Bangladeshis toimumas uued, demokraatliku valitsuse valimised. Need valimised annavad uut lootust riigis elavatele bihaaridele, kellel on esmakordselt õigus hääletamisel osaleda.

Valgevene õppetund

Lühikokkuvõte: Valgevene noortele, kes on huvitatud demokraatia kiirest arenemisest, on viimased aastad olnud valusaks õppetunniks. President Lukašenka on osanud suurema osa rahvast enda poolele meelitada. Ummikseis on kujunenud omamoodi õppetunniks ka presidendile, kuid kas ja kuidas ta sellest õppust võtab? Filmi autoril on õnnestunud luua valus ja samas kunstiliselt haarav pilt sündmustest, mis Minskis aset leidsid. Näeme, kuidas ja kas on võimalik teismelistel muuta maailma, milles nad elavad ning hakata vastu alandavale totalitaarsele korrale.

Valige mind!

Hiinas korraldatakse esimest korda vabad valimised - ühes Wuhani linna algkoolis valivad 8-aastased lapsed klassivanemat. Ametisse kandideerib kolm last, keda õhutavad ja toetavad nii õpetajad kui ka armastavad lapsevanemad. Eksperimendi eesmärk on uurida, mis juhtuks, kui Hiinas oleks demokraatia.

Lisainfot:

Õed planeedil

Filmiklipid esitavad nelja naise kogemusi. Kliimamuutus ei tunne riigipiire ja meie tegevused mõjutavad otseselt paljusid inimesi maailmas. Film näitab, kuidas sageli on just naised need, kes on võimelised probleeme lahendama ja oma kogukonda aitama.

Filmi saab ka internetist vaadata:

Õiguse õed

Kuueaastane Manka jooksis kodust ära, põgenedes oma vägivaldse tädi eest. Sonita süüdistab oma naabrit vägistamises. Amina on otsustanud lõpetada vägivaldse abielu kaevates mehe kohtusse. Õiguse õed, mille tegevus toimub Kumbas, Edela-Kameruni väikelinnas, jälgib kahe naise püüdlusi aidata teistel naistel läbi kohtusüsteemi oma elu muuta. Liigutav, ent tihti häiriv film räägib julgusest, lootusest ja muutuste võimalikkusest. Longinottot tuntakse tema sügavate ja kaastundlike lugude poolest naiste eludest ning võitlusest traditsioonide ja muutuste vahel. Film võitis 2005.

Nataša ei ole müügiks

Peategelane Nataša on ema poolt hüljatud ja elab koos oma haigete vanavanemate ja nelja noorema õe-vennaga. 16-aastasena vastutab ta kogu perekonna eest ning pingutab kõvasti, et erinevate tööotsadega natukenegi raha teenida. Tema raskes olukorras kõlab tööpakkumine välismaal ahvatlevalt. Tegemist on draama/dokumentaalfilmiga inimkaubandusest, mille ohvrid satuvad kerjama Poolas, prostituutideks Venemaal või väärkoheldud töölisteks. Selline kaasaja orjus on väga keeruline ka Moldovas, kus film on kohaliku võttegrupi ja inimkaubanduse vastu võitlevate organisatsioonide kaasabil toodetud.

Demokraatia Lõuna-Aafrikas I-IV

Demokraatia on rohkem kui ainult õigus osaleda valimistel. Selleks, et riik oleks tõesti demokraatlik, peaks inimestel olema võimalus mõjutada oma ühiskonna arengut ja võtta osa otsustes, mis neid puudutavad. Nelja erineva loo kaudu saame pildi Lõuna-Aafrikast, kus rohujuure tasandi organisatsioonid võitlevad selle nimel, et saavutada unistus demokraatiast. 1. Juurdepääs veele 2. Õigus kalastamisele 3. Kaotatud maa tagasi saamine 4. Võitlus ellujäämise nimel Filmid on saadud Maailmakooli meediateeki Taani Saatkonna toel.

Burma VJ

Arvukalt auhindu võitnud filmis viib tunnustatud filmitegija Anders Østergaard meid lähedale ajakirjanikele, kes edastavad infot suletud Birma kohta. Burma VJ´d riskivad oma eluga ja saatusega vanglas, et edastada uudiseid suletud riigi kohta. Oma väikeste käsikaameratega salvestavad nad Rangooni tänavatel toimuvat. Materjal smuugeldatakse üle piiri ning levitatakse satelliitide abil tagasi Birmasse ja pakutakse tasuta rahvusvahelisele meediale. Kogu maailm on näinud nende VJ´de tehtud klippe uudiste vahendusel, kuid esmakordselt on nende endi lood kokku pandud filmiks.

Telli voog RSS - Demokraatia