Lapsed

Tantsijatarid

Majê Molê on Afro-Brasiilia tantsugrupp, mis pakub Kirde-Brasiilias Olindas elavatele tüdrukutele võimaluse tõusta kõrgemale vaesusest, narkosõltuvusest ja vägivallast, mis nende igapäevaelu ümbritsevad. Teismelise Simone jaoks on tants elus kõige tähtsamal kohal. Sama vana Leda peab aga tantsimise lõpetama, kuna teda ootab ees uus vastutus – lapse kasvatamine. See on mõjuv film õnnetust lapsepõlvest, kurbusest ja kaotusest, aga ka õnnest, tantsust leitud lootusest ning lõpuks ka emaduse rõõmudest.

Thula Mntwana lapsed

13% Lõuna-Aafrika kodudest asuvad linnalähedastes agulipiirkondades. Ühes sellises elab ka 13-aastane Zukiswa, kes jutustab filmis, kuidas tema perekond sattus juhuse tõttu elama Johannesburgi lähedasse Thula Mntwana piirkonda. Hoolimata igapäevasest kimbutavast vägivallast ja hirmust ning võitlusest ellujäämise nimel püüavad Zukiswa ja teised lapsed nautida oma elu rõõme ja elada nii nagu kõik teised lapsed maailmas.

Süütu

Sophie ja Simon istuvad mahajäetud hüti põrandal. Noor naine hoiab 17-aastast noorukit kuulates ta kätt. Simon rööviti, kui ta oli 10 aastane. Simon on üks enam kui 30 000 lapsest, kes on viimase 20 aasta jooksul Põhja-Ugandas röövimise ohvriks langenud ja sõduriks sunnitud. „Süütu“ kajastab nelja endise lapssõduri igapäevast elu ja minevikku. Oma kannatlikkuse ja vahetu olekuga õnnestub Sophie Haarhausil võita traumatiseeritud noorukite usaldus. 22-aastane politoloogia üliõpilane Sophie on sõitnud Ugandasse koos eestlasest kaameramehe Kullar Viimsega.

Tummfilm kurdist tüdrukust

Film jälgib seitsmeaastast kurti lastekodulast Ragnet eluperioodil, mil teda ümbritsevad inimesed peavad langetama tema kohta ja tema eest väga olulisi otsuseid. Kas paigaldada tüdrukule sisekõrva implanaat või mitte? Mida see kaasa toob - kas Ragnest saab kuulja või jääb ta kurtide viipekeelse kogukonna liikmeks, kuhu ta just on hakanud sulanduma. Mis on õige, mis on hea? Operatsioon toimus Tartu Ülikooli Kõrvakliinikus 2004. aasta 15. septembril.

Valged tuvid

Pärast 30 aastat sõda on Afganistanil probleeme palju. See film jälgib tillukest 5-aastast tüdrukut, kes teenib tänavalt paberit korjates perele elatist ja endale kooliraha. Nii räägitakse lugu lapsepõlvest ja eluraskustest sõjajärgses riigis.

Qadir - noore afgaani teekond

See on siiras ja haarav dokumantaalfilm noorest afgaani põgenikust, kes pärast võõrsil viibimist kodumaale tagasi pöördub.

Punam

Punam on dokumentaalfilm samanimelisest 9-aastasest Nepali tüdrukust. Tüdruku raskest elust ning süngetest elutingimustest. Punami ema suri, kui ta oli kõigest viie aastane. Ta jäi oma isa, vastsündinud õega ning kaheaastase vennaga. Lapsed nägid isa harva, sest isa töötas tehases päikesetõusust loojanguni. Isa teenis raha, et lapsed saaksid koolis käia. Nii võtab Punam päevasel ajal perekonnapea rolli enda kanda.

Pumwani tudengid II

Thomas ja Stella on klassikaaslased and lõpetavad praegu keskkooli. Nagu noortel igal pool maailmas, on nende elu täis eksameid, sõpru, armastuslugusid ja tulevikuplaane. Aga nad elavad Pumwanis, Nairobi agulis. Esimene osa jälgib Stella ja Thomasi eksamiperioodil ja pärast seda. Järgmises osas ootavad realiseerimist suured plaanid. Filmid rääkivad kasvamisest ja vastutuse võtmisest, aga ka vaesusest. Stella ja Thomas ei ela näljas, aga vaatamata sellele kui kõvasti nad püüavad, võimalused paremaks eluks on väikesed.

Pumwani tudengid I

Aafrika noorte animafilmid

4 animatsiooni:

Isepäine ahmija- Šaakal on jäänud haigeks halvaksläinud toidust. Teised loomad tahavad teda aidata, kuid ta ei järgi nende nõu, mida tohib süüa. Seiklus viib loomad linna, kus on vaja lahendada proleeme liikluse ja korruptsiooniga.

Isepäine armastaja-Külatüdrukud Kana ja Kits saavad suurlinnas kokku HIV-positiivse šaakaliga. Lind püüab tekitada haiguse levimist ühelt loomalt teisele, mis osutub keeruliseks ülesandeks.

Telli voog RSS - Lapsed