Arengukoostöö

Sulle särki õmblevad käed

Bangladeshis on umbes 4000 tekstiilivabrikut ning 4 miljonit tekstiilivabriku töötajat, 80% neist on naised. Enamik vabrikuid paikneb pealinnas Dhakas.
Austerlase T. Haunschmidi 2013.a. dokumentaalfilm tutvustab noore tekstiilitöötaja Sabina töö- ja elukeskkonda ning näitab, kuidas Dhaka tekstiilitöötajad oma tööga seotud probleeme lahendavad ning milliseid meetodeid nad selleks kasutavad.

Sul on õigus teada

Film näitab Kibera slummi elu Keenias ning ka selle positiivseid külgi. Positiivne lähenemine väikestele, kuid väga tähtsatele, algatustele suures slummis. Kibera slumm on üks Aafrika suurimatest slummidest, kus ei jää tähelepanuta inimeste rohujuure tasandi algatused ning informatsiooni jõud. Filmis kirjeldatakse kuut sotsiaalset algatust, mida veavad eest väikesed kohalikud organisatsioonid, kes kirjeldatud tegevustega püüavad muuta oma elukoha nägu. Tegemist on Kibera slummi 1-miljonilise kogukonna tagasihoidlike liidritega, kes elavad ning töötavad Kiberas.

Saades Bangladeshlaseks

Bangladeshi slummides elab ülimas vaesuses umbes 160 000 bihaari etnilise grupi esindajat. Nad ei ole ametlikult mitte ühegi riigi kodanikud, kuna nende saatuse küsimust ei suudetud pärast 1971. aasta Bangladeshi iseseisvumist lahendada. Aastal 2008, pärast kahe aastast militaarset võimu, on Bangladeshis toimumas uued, demokraatliku valitsuse valimised. Need valimised annavad uut lootust riigis elavatele bihaaridele, kellel on esmakordselt õigus hääletamisel osaleda.

Riik, kus elavad mudukafid

Uganda Aafrika südames reklaamib end kui paradiislikku turistidelõksu. Omaaegset kurikuulsat diktatuurimaad, mille president Idi Amnin oli inimsööjana tuntud, tuuakse nüüd eeskujuks mitmetele naaberriikidele reformide ja demokraatia ülesehitamise pärast. Võib arvata, et usaldus Uganda valitsuse vastu on doonorriikidel suur, sest keskvõim saab suure osa oma eelarverahast Euroopa Liidult mitmesuguste abiprogrammide kaudu ja tarbeks. Kuidas aga elatakse rohujuuretasandil, kui palju rahast jõuab sinna, kuhu peab, ja mida sellega tehakse?

Rahu esimene õppetund

Juutide ja palestiinlaste kooselu Iisraelis on sama, mis kiikuda hommikust õhtuni püssirohutünni otsas. Väiksemgi vale liigutus võib põhjustada verevalamise. Filmi autor usub, et rahvuslikul pinnal idanevate konfliktide vältimiseks tasub araabia ja juudi lapsi õpetada ühises koolis. Tema enda kuueaastane tütar lähebki sellise algkooli esimesse klassi ning isa järgneb talle kaameraga. Kooli nimeks on Neveh Shalom, mis tõlkes tähendab Rahu Oaasi. Film on tehtud justkui isa kiri oma tütrele, seletamaks vanemate otsust panna laps sellisesse kooli, kus konfliktid on kerged tekkima.

Punane lint ümber mu maja

See Lõuna-Aafrika Vabariigis tehtud film näitab, kuidas elatakse HIV positiivse perekonnas. Ema Pinki, kes on saanud viiruse vereülekande kaudu, seletab kõikidele, et ta on HIV positiivne, aga ta tütar Ntombi häbeneb. Kirikus õpetatakse, et jumal ravib kõik haigused. Aga peale seitset haiguse-aastat on Pinki ikka veel haige. Ntombi toetab vaikimisi kiriku õpetust, et kõige parem moodus haigusest hoiduda, on hoiduda seksist. „Aga pastoril on ju abikaasa, neil on ju lapsed?“ küsib ema.

Õed planeedil

Filmiklipid esitavad nelja naise kogemusi. Kliimamuutus ei tunne riigipiire ja meie tegevused mõjutavad otseselt paljusid inimesi maailmas. Film näitab, kuidas sageli on just naised need, kes on võimelised probleeme lahendama ja oma kogukonda aitama.

Filmi saab ka internetist vaadata:

Pumwani tudengid II

Thomas ja Stella on klassikaaslased and lõpetavad praegu keskkooli. Nagu noortel igal pool maailmas, on nende elu täis eksameid, sõpru, armastuslugusid ja tulevikuplaane. Aga nad elavad Pumwanis, Nairobi agulis. Esimene osa jälgib Stella ja Thomasi eksamiperioodil ja pärast seda. Järgmises osas ootavad realiseerimist suured plaanid. Filmid rääkivad kasvamisest ja vastutuse võtmisest, aga ka vaesusest. Stella ja Thomas ei ela näljas, aga vaatamata sellele kui kõvasti nad püüavad, võimalused paremaks eluks on väikesed.

Aafrika noorte animafilmid

4 animatsiooni:

Isepäine ahmija- Šaakal on jäänud haigeks halvaksläinud toidust. Teised loomad tahavad teda aidata, kuid ta ei järgi nende nõu, mida tohib süüa. Seiklus viib loomad linna, kus on vaja lahendada proleeme liikluse ja korruptsiooniga.

Isepäine armastaja-Külatüdrukud Kana ja Kits saavad suurlinnas kokku HIV-positiivse šaakaliga. Lind püüab tekitada haiguse levimist ühelt loomalt teisele, mis osutub keeruliseks ülesandeks.

Itaalia arst

Itaalia päritolu arst Alberto Cairo on seadnud endale omanäolise eesmärgi: päästa iga Afganistani miiniohvri inimväärikus. Dr Cairo on viimased 15 aastat elanud üksi Afganistani pealinnas Kabulis ja töötanud Kabuli Punase Risti ortopeediakeskuse eesotsas. Oma entusiasmi, huumori ja empaatiaga on ta aidanud enam kui 50 000 miiniohvril taas kõndima hakata.

Filmi saab inglisekeelsena vaadata ka internetist:

Telli voog RSS - Arengukoostöö