Rahu

Maailmarahu ja teised 4. klassi võidud

Film näitab, kuidas John Hunter, andekas Charlottesville kooliõpetaja Virginias USAs, viib oma 4. klassi õpilastega läbi maailmarahu simulatsioonimängu. Kuigi 4. klass võib tunduda väike, elavad lapsed läbi erineviad tundmusi ja rolle, mida me tänapäeva maailma riikide võimusuhetes tajume ja isegi uudiseid vaadates näeme. Maailmamäng kestab kaheksa nädalat, mille jooksul tavalistest koolilastest kasvab grupp teadlike maailmakodanikke. Filmi vaatajal on võimalus seda protsessi jälgida ning lastele kaasa elada.

Libeeria raudsed leedid

14 aastat kestnud kodusõjast räsitud Libeeria on valmis muutusteks. 16. jaanuaril 2006 vannutati presidendiametisse Ellen Johnson-Sirleaf, esimene naissoost riigipea Aafrikas. Pärast valimisi määras ta teisi silmapaistvaid naisi juhtivatele ametikohtadele, sealhulgas politseiülemaks ja ministriteks. Kas suudab Libeeria esimene naissoost president, kelle selja taga seisavad teised tugevad naised, tuua demokraatiat ja rahu sedavõrd laastatud maale? See film käsitleb üsna keerukaid teemasid, seega oleks hea varuda selle käsitlemiseks vähemalt kaks tundi.

Kadunud lapsed

Põhja-Ugandas juba üle 18 aasta kestnud kodusõda on ülejäänud maailmale peaaegu täielikult märkamatuks jäänud. LRA (Lord’s Resistance Army) mässulised peavad verist sissisõda. Nad röövivad lapsi ja värbavad neid sõduriteks, sundides neid tapma oma endi lähedasi. Film dokumenteerib nelja mässuliste käest pääsenud lapse elusid (8-14 aastased) ning nende pöördumist koju, kus neid vaadatakse kui mõrvareid.

Telli voog RSS - Rahu