Filmid noortele

Tashi Delek

Tashi on 17-aastane Tiibeti poiss. Ta mängib jalgpalli, kuulab popmuusikat, ent on samas ka Tiibeti Sakya budistliku koolkonna munk. Tashit ootab ees elu tähtsaim otsus: kas pühendada oma elu mungana budismi või lahkuda kloostrist tavaellu? Näeme Tashi silmade kaudu Tiibeti kultuuri olevikku, minevikku ja tulevikku. Millise otsuse Tashi langetab?

Inimareng

Niger ja Norra maailma inimarengu indeksi kohaselt maailma kõige madalama ja kõrgema arenguga riigid. Filmis räägivad riikide elanikud sellest, mida nad oma elust arvavad, kuidas mõjutab nende elu hariduse, meditsiiniabi, söögi-joogi, jne kättesaadavus. Lisaks ametlikele ÜRO inimarengu näitajatele tuleb jutuks ka asjad, mida on raske mõõta: usk, lootus, armastus. Saab ka mõnusalt nalja.

Tantsijatarid

Majê Molê on Afro-Brasiilia tantsugrupp, mis pakub Kirde-Brasiilias Olindas elavatele tüdrukutele võimaluse tõusta kõrgemale vaesusest, narkosõltuvusest ja vägivallast, mis nende igapäevaelu ümbritsevad. Teismelise Simone jaoks on tants elus kõige tähtsamal kohal. Sama vana Leda peab aga tantsimise lõpetama, kuna teda ootab ees uus vastutus – lapse kasvatamine. See on mõjuv film õnnetust lapsepõlvest, kurbusest ja kaotusest, aga ka õnnest, tantsust leitud lootusest ning lõpuks ka emaduse rõõmudest.

Thula Mntwana lapsed

13% Lõuna-Aafrika kodudest asuvad linnalähedastes agulipiirkondades. Ühes sellises elab ka 13-aastane Zukiswa, kes jutustab filmis, kuidas tema perekond sattus juhuse tõttu elama Johannesburgi lähedasse Thula Mntwana piirkonda. Hoolimata igapäevasest kimbutavast vägivallast ja hirmust ning võitlusest ellujäämise nimel püüavad Zukiswa ja teised lapsed nautida oma elu rõõme ja elada nii nagu kõik teised lapsed maailmas.

Tummfilm kurdist tüdrukust

Film jälgib seitsmeaastast kurti lastekodulast Ragnet eluperioodil, mil teda ümbritsevad inimesed peavad langetama tema kohta ja tema eest väga olulisi otsuseid. Kas paigaldada tüdrukule sisekõrva implanaat või mitte? Mida see kaasa toob - kas Ragnest saab kuulja või jääb ta kurtide viipekeelse kogukonna liikmeks, kuhu ta just on hakanud sulanduma. Mis on õige, mis on hea? Operatsioon toimus Tartu Ülikooli Kõrvakliinikus 2004. aasta 15. septembril.

Valged tuvid

Pärast 30 aastat sõda on Afganistanil probleeme palju. See film jälgib tillukest 5-aastast tüdrukut, kes teenib tänavalt paberit korjates perele elatist ja endale kooliraha. Nii räägitakse lugu lapsepõlvest ja eluraskustest sõjajärgses riigis.

Valige mind!

Hiinas korraldatakse esimest korda vabad valimised - ühes Wuhani linna algkoolis valivad 8-aastased lapsed klassivanemat. Ametisse kandideerib kolm last, keda õhutavad ja toetavad nii õpetajad kui ka armastavad lapsevanemad. Eksperimendi eesmärk on uurida, mis juhtuks, kui Hiinas oleks demokraatia.

Lisainfot:

Väsinud end vihkamast

25-aastane Laura tahab olla õnnelik, soovib luua perekonna ja teostada end oma valitud erialal füsioterapeudina. Kuid saatuse irooniana on just temal, kes peaks aitama teistel inimestel olla terve ja elurõõmus, juba aastaid raske haigus, mida paljud meie ühiskonnas veel haiguseks pea. Laural on anoreksia. Suvel, kolm aastat tagasi, varises ta kokku pärast mitu aastat kestnud teesklust ja varjamist, nagu oleks temaga kõik korras. Selles loos avaneb tavaline eesti perekond: ema, isa, üks õde, üks vend. Ja üks haigus.

Jumalaga puberteet

2007.a. kevadel algatas Lastekaitse Liit koostöös filmistuudioga Ikoon Eesti noorte elu käsitleva seitsmeosalise dokumentaalsarja tootmise. Sarja avaosas saame tuttavaks kõigi kaheteist noorega, kelle elu ja tegemisi sarja tegijad poole aasta jooksul jälgisid. Noored on jätmas hüvasti teismelise eaga ning liikumas enda valitud teid pidi täiskasvanu ellu. Hetked nende elust ja valikutest üldistavad Eesti noorte olemist aastal 2007.

Ingando - kui vaenlased naasevad

Pärast 1994. aasta Rwanda genotsiidi põgenes umbes 1,5 miljonit genotsiidiga seotud hutut naaberriiki Kongo DV-i. Pärast 12 aastast eksiilis elamist naaseb üha enam hutusid koju. Enne, kui neid lubatakse Rwandasse tagasi, peavad nad läbi käima transiit-laagrist, Ingandost, kus neid demobiliseeritakse, haritakse ja valmistatakse ette naasmaks tsiviilellu. Film jälgib endiste sõdurite elu Ingandos ja kajastab nende mõtteid ja lootusi positiivsest naasmisest Rwandasse.

Telli voog RSS - Filmid noortele