Vaesus

Lihtsalt lapsed

Liigutav lugu 12-aastasest Nicky'st, kelle vanematel pole piisavalt raha ning seetõttu sõltuvad nad Toidupanga abist. Nicky on rõõmus ja loominguline tüdruk, aga vahel kiusatakse teda koolis, sest tal pole piisavalt raha. Nicky leiab, et vaesust ei peaks häbenema.

Magusad unistused

Film räägib Rwanda naistrummarite bändist, keda ühendab armastus muusika vastu. Ühiselt otsustatakse täide viia veel üks magus unistus ja avada Rwanda esimene jäätisekiosk. Lisaks jäätise valmistamisele tuleb õppida äritarkusi ja langetada raskeid otsuseid. Kui palju on vaesed naised nõus ettevõtmisse investeerima? Keda valida kuupalgaga jäätisemüüjateks?

Sulle särki õmblevad käed

Bangladeshis on umbes 4000 tekstiilivabrikut ning 4 miljonit tekstiilivabriku töötajat, 80% neist on naised. Enamik vabrikuid paikneb pealinnas Dhakas.
Austerlase T. Haunschmidi 2013.a. dokumentaalfilm tutvustab noore tekstiilitöötaja Sabina töö- ja elukeskkonda ning näitab, kuidas Dhaka tekstiilitöötajad oma tööga seotud probleeme lahendavad ning milliseid meetodeid nad selleks kasutavad.

Koolitades maailma

Film viib kaasaegse Tiibeti kultuuri kantsi Ladakhi. Tiibeti kultuur on iidne ning budistlikud mungad on aastasadu tegelenud mõttekunstiga. Nüüd on aga hariduse mõiste monopoliseerinud läänelik kooliharidus. Esivanemate kogemustest õppimist ei peeta millekski ning arvatakse, et targaks saab klassiruumis istudes. Ka inimesed ise on hakanud võrdustama kooli ja haridust, kooliharidust ja edukust.

Terveilm - võitlus nälja ja vaesusega

Maailmas on ligi miljard inimest, kes ei saa igal päeval kõhtu täis. Kas seda väge on võimalik ära toita või tuleks lasta loodusel oma valik teha? Arenenud eetika keelab homo sapiensil lubada oma liigikaaslasel nälga surra. Mida siis teha? Kalamehele õnge andmisest üksi on vähe, tuleb õpetada selle õngega saaki saama.

Lisainfo:

Sul on õigus teada

Film näitab Kibera slummi elu Keenias ning ka selle positiivseid külgi. Positiivne lähenemine väikestele, kuid väga tähtsatele, algatustele suures slummis. Kibera slumm on üks Aafrika suurimatest slummidest, kus ei jää tähelepanuta inimeste rohujuure tasandi algatused ning informatsiooni jõud. Filmis kirjeldatakse kuut sotsiaalset algatust, mida veavad eest väikesed kohalikud organisatsioonid, kes kirjeldatud tegevustega püüavad muuta oma elukoha nägu. Tegemist on Kibera slummi 1-miljonilise kogukonna tagasihoidlike liidritega, kes elavad ning töötavad Kiberas.

Thula Mntwana lapsed

13% Lõuna-Aafrika kodudest asuvad linnalähedastes agulipiirkondades. Ühes sellises elab ka 13-aastane Zukiswa, kes jutustab filmis, kuidas tema perekond sattus juhuse tõttu elama Johannesburgi lähedasse Thula Mntwana piirkonda. Hoolimata igapäevasest kimbutavast vägivallast ja hirmust ning võitlusest ellujäämise nimel püüavad Zukiswa ja teised lapsed nautida oma elu rõõme ja elada nii nagu kõik teised lapsed maailmas.

Töömehe surm

HETKEL EI SAA ANTUD FILMI LAENUTADA! VABANDAME!

Kas raske füüsiline töö on kadumas või muutub vaid nähtamatuks? Kust leiame seda veel 21. sajandil? Film jälgib ebaseaduslike kaevanduste töötajaid Ukrainas, väävlitöölisi Indoneesias, tapamaja-töötajaid Nigeerias, õlitankeri kokkupanijaid Pakistanis ja terasetöölisi Hiinas.

Lisainfo:

Vaesuse lõpp

Vaesus ei ole juhus. See algas sõjaliste vallutuste, orjastamise ning koloniseerimisega, mis olid eelduseks vallutatud maa kasutamiseks ning maavarade ammutamiseks. Samuti ka sundtööjõu kasutamine polnud koloniseerijatele ning vallutajatele võõraks nähtuseks. Tänaseks on globaalne vaesus jõudmas uutele karmidele tasanditele, sest vaesed riigid vaevlavad ebaõiglaselt kõrgete laenude käes. Samuti ka rikaste riikide kaubanduse- ning maksupoliitikad pärsivad vaeste riikide arengut. Teisisõnu elavad rikkad riigid vaeste riikide arvelt.

Lakshmi ja mina

Nishtha Jain on loonud emotsionaalse portree 21-aastasest hindu neiust Lakshmi’st. Mumbais on tüüpiline, et Lakshmi-taolised noored naised töötavad koduabilistena 10 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Filmi autor on üks Lakshmi tööandjatest. Ta jälgib neiut hommikust õhtuni poolteise aasta jooksul. Kahe noore naise vahel tekib huvitav emotsionaalne side ning film muutub topeltportreeks, kus autori enda isiksusel on peakangelasega võrdne roll.

Telli voog RSS - Vaesus