Rassism

Valge terror

Viimastel aastatel on Läänes kasvanud paremusäärmusliku liikumise populaarsus. Üleilmastumine ja uued tehnoloogiad annavad neonatsidele uued põhjused ja kanalid oma ideede kasvatammiseks ja levitamiseks. Film vaatleb ja analüüsib kriitiliselt viha ja rassismi külvavaid ekstremistlikke grupeeringuid Rootsis, Ameerikas ja Venemaal. Nende võrgustike sõnumiteks on sõda ning kultuuriline eraldatus, mida nad ise peavad puhtuseks.

Võõras

„Ma olen küll mustanahaline, kuid osa minust on eestlane.” Paul on pärit Aafrikast, aga tahab elada Eestis. Tal on Eestis poeg, kuid ometi ei anta talle kodakondsust. Kadri on Eestist, kuid eelistab elada Aafrikas, kus tema laps saab kasvada ilma rassiviha kartmata. Jälgides Pauli katseid legaliseerida oma viibimine Eestis uurib film tegelikult Eesti ühiskonda ja selles peituvat ksenofoobiat, rassismi ning hirmu segunemise ja väljasuremise ees.

Lootust testides

Apartheidi režiimi lõppemisest on möödunud enam kui kümme aastat ning keskkooli on lõpetamas esimene lend mustanahalisi lapsi, kes alustasid oma kooliteed 1994. aastal kui Nelson Mandelast sai LAVi president. „Testing Hope“ jälgib nelja abituriendi ettevalmistusi lõpueksamiteks, mille tulemused määravad nende väljavaated kõrgema hariduse omandamiseks ja töö leidmiseks. Milline tulevik ootab ees neid noori, kes eksamid edukalt läbivad ja neid, kellel nii hästi ei lähe? Kuidas saavutada oma eesmärgid olukorras, kus väljavaated on piiratud ja elu seab takistusi?

Telli voog RSS - Rassism