Kaubandus

Kui Hiina kohtus Aafrikaga

Härra Liu on üks tuhandetest Hiina ettevõtjatest, kes elab ja töötab Sambias. Ta just ostis oma neljanda farmi ja ta äri õitseb. Samaaegselt reisib Sambia kaubandusminister Hiinasse, et allkirjastada leping, millega Hiina investeerib miljoneid dollareid Sambiasse.

Antud dokumentaalfilm kaardistab Hiina ettevõtjaid ja Sambia elanikke ja näitab meie tulevikustsenaariumi, mis on kardinaalselt erinev tänapäevat. Ja seda mitte ainult Aafrikas, vaid kogu maailmas.

Lisainfo filmi kohta - http://whenchinametafrica.com/

Must kuld

Rahvusvahelised kohvikorporatsioonid domineerivad kaubandusharu, mille maht ulatub igal aastal 80 miljardi dollarini, tehes kohvist nafta järel maailma väärtuslikeima kaubaartikli. Ehkki me maksame oma igapäevase kohvitassi eest üsna kõrget hinda, jõuab tegeliku kohvikasvatajani sellest kaduvväike osa. Mitte kusagil mujal pole paradoks selgemini hoomatavam kui kohvi sünnimaal Etioopias. Tadesse Meskela on ettevõtja, kes püüab päästa 74 tuhandet kohalikku kohvikasvatajat laostumisest.

Bullshit

Dokumentaalfilmis on jälgitud Vandana Shivat (tuntud ka kui globaliseerumise vastane kuninganna) kahe aasta jooksul nii tema mahetalus Himaalaja jalamil kui võimukoridorides üle maailma. Näeme teda võitemas oma suurimate vastastega, milleks on geneetiliselt muundatud organismide suurtootja Monsanto, Coca-Cola ja Maailma kaubandusorganisatsioon. Tutvume Monsanto tegevusega firma juhtide abil ning kohtume ka Vandana Shiva suure kriitiku, neoliberalisti Barun Mitraga.

IFAD lühifilmid: Trading Futures

Intervjuud vaeste maapiirkondade elanikega Boliivias, Burkina Fasos, Guatemalas, Laoses, Marokos ja Peruus. Inimesed kirjeldavad suurimaid tõkkeid, mis seisavad neil ees kui nad püüavad oma kaupa turustada.

Filmi saab inglisekeelsena vaadata ka internetist:
http://www.ifad.org/video/corporate.htm

IFAD lühifilmid: Breaking Down Borders

IFAD (The International Fund for Agricultural Development) on ÜRO fond, mis tegeleb arengumaade põllumajanduse arendamise ning rahastamisega. IFAD loodi pärast 1970 aastate näljahäda ning fondi eesmärk on aidata vaesuses elavatel maainimestel enda olukorda parandada. Järgnevad filmid on toodetud IFAD'i või fondi parterite poolt, et pöörata arenenud maade elanike tähelepanu vaesusele.

Breaking Down Borders:
9 Ladina-Ameerika ettevõtjat, kes esindavad käsitöölisi vaestest maapiirkondadest, püüavad oma kaupa müüa ühes Euroopa moepeallinnas.

Eksportides ohtusid

Mis saab arvutist, mis meile enam ei kõlba? See läheb ümbertöötlemisse... kuid mida see reaalsuses tähendab? Kuivõrd kattub tegelikkusega meie ettekujutus moodsate isikukaitsevahenditega varustatud rohelises kaitseriietuses toksiliste jäätmete käitlejast, keda me reklaamipiltidel oleme näinud? Hiina külade teeperved on täis rikastest riikidest eksporditavaid romusid ja tugevalt saastatud keskkond nõuab oma ohvreid kohaliku elanikkonna seast.

Telli voog RSS - Kaubandus