Eesti

Sädemete jõed

Gruusia pole mitte ainult veini ja kõrgete mägede maa, vaid selle pinnal voolab 25 000 jõge. Vulisev vesi on rikkus, mis on teinud riigist paljude investorite sihtkoha. Kuigi juba praegu tuleb 80 protsenti Gruusia elektrist hüdrojaamadest, siis lähitulevikus on kavas rajada rohkem kui 100 uut jaama. Loe edasi ja tutvu Gruusiat puudutava infograafikuga.

Food Coop/Toiduvõrgustik

New Yorkis Brooklyni linnaosas tegutseb üks omapärane supermarket, mis pakub parima kvaliteediga toidukaupa väga soodsa hinnaga, kuid seda vaid Park Slope’i toiduvõrgustikuga liitunud liikmetele. Võrgustik ühendab 16 000 inimest - värvikaid tegelasi erinevatest eluvaldkondadest, kes usuvad, et kapitalism ei ole ainus viis maailma edendamiseks. Filmis näeme, kuidas selline uudne ja solidaarne majandussüsteem toimib ning milline on iga liikme panus võrgustiku käimas hoidmisse.

Link toiduvõrgustikule, millest film räägib:

Cowspiracy

Maailma suurimad keskkonnaorganisatsioonid eiravad kõige olulisemat hävitavat jõudu, millega Maa tänapäeval silmitsi seisab. Tule kaasa šokeerivale, ent humoorikale edasipüüdliku keskkonnaaktivisti
teekonnale, kus ta otsib õiget teed jätkusuutlikkuse poole ja tõelist lahendust tänapäeva kõige pakilisemale keskkonnaprobleemile.

Yes Men’i ülestõus

Kakskümmend aastat on kurikuulsad keskkonnaaktivistid (Yes Men) meediat õnge tõmmanud, et paljastada suurkorporatsioonide kahjulikke tegevusi keskkonna vastu. Nüüd tuleb keskikka jõudvatel aktivistidel võidelda ühe kaasaja suurima probleemiga- kliimamuutusega. Kuid kas nad jõuavad enne jäämägede sulamist endas piisavalt jõudu ja motivatsiooni leida?

Päike on hea laps

Filmi peategelane on füüsikaõpetaja Mart Kuurme, kes 2013. aastal siirdus Aafrikasse, Põhja-Ghanasse, Kongo külla õpetama kohalikke lapsi. Mart teeb selleks hoolega ettevalmistusi: hilisõhtused tähistaeva vaatlused, füüsikatunnid kohalikus keskkoolis. Taustal kohalike inmeste elu, mida tihti saadab tants.

Tashi Delek

Tashi on 17-aastane Tiibeti poiss. Ta mängib jalgpalli, kuulab popmuusikat, ent on samas ka Tiibeti Sakya budistliku koolkonna munk. Tashit ootab ees elu tähtsaim otsus: kas pühendada oma elu mungana budismi või lahkuda kloostrist tavaellu? Näeme Tashi silmade kaudu Tiibeti kultuuri olevikku, minevikku ja tulevikku. Millise otsuse Tashi langetab?

Magusad unistused

Film räägib Rwanda naistrummarite bändist, keda ühendab armastus muusika vastu. Ühiselt otsustatakse täide viia veel üks magus unistus ja avada Rwanda esimene jäätisekiosk. Lisaks jäätise valmistamisele tuleb õppida äritarkusi ja langetada raskeid otsuseid. Kui palju on vaesed naised nõus ettevõtmisse investeerima? Keda valida kuupalgaga jäätisemüüjateks?

Lauake, kata end!

2014. aasta Kanada dokumentaalfilm „Lauake, kata end” (ing. k. „Just Eat It. A Food Waste Story”) on lugu meie igapäevasest toidu tarbimisest. Filmitegijad ja toiduarmastajad Jen Rustemeyer ja Grant Baldwin sukelduvad toiduraiskamise probleemi. Nad jälgivad, mis juhtub toiduga teel talust pere külmkappi.
Jõudnud tõdemusele, et igal aastal läheb Põhja-Ameerikas miljardite dollarite väärtuses head toitu raisku, otsustavad nad pool aastat süüa ainult seda, mis on välja praagitud või ära visatud. Nende avastused on jahmatavad.

Sulle särki õmblevad käed

Bangladeshis on umbes 4000 tekstiilivabrikut ning 4 miljonit tekstiilivabriku töötajat, 80% neist on naised. Enamik vabrikuid paikneb pealinnas Dhakas.
Austerlase T. Haunschmidi 2013.a. dokumentaalfilm tutvustab noore tekstiilitöötaja Sabina töö- ja elukeskkonda ning näitab, kuidas Dhaka tekstiilitöötajad oma tööga seotud probleeme lahendavad ning milliseid meetodeid nad selleks kasutavad.

Eesti lood: Kahe maailma vahel

Mida üks inimene tegelikult vajab? Juba aastaid on verise kodusõja eest naaberriiki Jordaaniasse pagenud üle poole miljoni süürialase. Kristi on araabia juurtega Eesti moslem, kes töötab humanitaartöötajana sealses ühes suuremas süürlaste pagulaslaagris.

Telli voog RSS - Eesti