Vene

Aasta ilma vanemateta - vene keeles

Tareq oli 11-aastane, kui põgenes oma onu ja nõoga sõjast räsitud Süüriast. Ta alustas oma kurnavat reisi Türgist ja läbis 10 päeva pikkuse tormilise merereisi, et saabuda paadiga Itaaliasse ja sealt lõpuks autoga Hollandisse. Tareq on olnud uuel maal peaaegu aasta ja kuigi ta uued klassikaaslased on toetavad, siis igatseb Tareq oma vanemaid. Ta saadab neile regulaarselt videotervitusi oma uuest kodust ja loodab, et Hollandi valitus rahuldab peagi tema asüülitaotluse, et Tareqi pere saaks taasühineda.

Anna rohelist(vene)

Filmis on luubi all Ameerika jõukad aedlinnakud. Rohelised murulapid maja ees on ameeriklase ideaalkodu lahutamatuks osaks. Samas joovad hiiglaslikus koguses järjest vähenevat magevett, hirmsad putukamürgid on kahjulikud ka inimestele endile ning uued murutraktorid seisavad enamasti jõude. Samal ajal kui naabrivalvajad käivad armutult sentimeetriga ümberkaudsete muru ja ökoloogid kuivanud jõesängi mõõtmas, arutleb film hea huumoriga selle üle, mis on vahet kastmisel ja vee maha valamisel. Mis teie arvate?

Bristoli Rattaprojekt(vene)

Bristoli Rattaprojekt on tegijate sõnutsi film ratastest, ringlusest ja pagulusest. Lühikese, 18 minutise filmi kohta on see tõesti mitmekihiline teos. Dahiri Somaaliast ja Aziz Afganistanist jutustavad oma lood, mis sundisid neid kodumaalt põgenema ja tõid Inglismaale Bristolisse. Rahvusvahelise kaitse taotleja olukord on aga emotsionaalselt, sotsiaalselt kui materiaalselt väga keeruline. Millise suure muutuse nende ellu toob jalgratas, mida ei pea avastama, vaid veidi remontoma! Lisaks rohkele infole, emotsioonidele, on see ka inspireeriv film sellest, kui suur võib olla üks väike abi.

Afganistan otsib superstaari(vene)

Teleshow „Afganistan otsib superstaari“ pole kohalike jaoks lihtsalt saade, vaid nende oma laulev revolutsioon, mille finaali vaatas 11 miljonit inimest ehk iga kolmas riigi elanik. Talibani aastaid, mil muusika oli keelatud, mäletatakse veel selgelt ja popmuusika on noorte vabaduseiha sümbol number üks. Saade annab võimaluse igaühele: mehed ja naised, erinevad hõimud ja rahvused, kõik on oodatud. Lõpuks ometi on ka naistel lava, kus särada. SMS-hääletus, kus meestel ja naistel on võrdne hääletusvõimalus, on paljude jaoks esimene kokkupuude demokraatiaga.

Tume šokolaad

Sellest hetkest saati, kui avastati et šokolaaditööstus on seotud laste orjatööga Elevandiluurannikul on šokolaaditööstusel olnud kiired ajad - nad peavad selgitama tarbijatele, kuidas nad võitlevad antud probleemiga.

Kuid kas nad suudavad oma lubadusi täita?

Miki Mistrati jätkab oma missiooni, mida ta alustas filmiga Kibe šokolaad, uurimaks kas šokolaaditööstus täidab oma lubadusi. Kuid juba alguses selgub, et kerge see ei ole, sest Elevandiluurannik ei lase tal riiki siseneda, kuni tal ei ole mõnelt suurelt šokolaadifirmalt kutset ...

Tuvid

Kahe inimese püüd anonüümses Lasnamäe kivilinnas leida eneseteostust, oma elule väärtus ja tähendus, oma koht ühiskonnas, mis on hall ja tihti tõrjuv. Film on filosoofiline, andes rohkelt mõtlemisainest. See käsitleb kaasaegse Eesti sotsiaal-majanduslikku reaalsust ning oma poeetilise vormi tõttu sobib vaatamiseks keskkooliõpilastele.

Lisainformatsioon filmi kohta: http://issuu.com/vaatajamuuda/docs/1maailm_sygis_2012_veebi

Elektripirni vandenõu

Mõned asjad maailmas on nii uskumatud, et lihtsam on neid mitte uskuda! Kui vanasti võis osta külmkapi, kohvimasina või televiisori kogu eluks, siis tänapäeval tehtud asjad ongi mõeldud kestma vaid lühikest aega. Selle sümboliks, ent mitte ainsaks, on vanamoodne lambipirn, mille õrn hõõgniit kuumusega puruneb. Selgub, et tegu on tootjate vandenõuga tarbijate vastu? Kõik selleks, et maailm rohkem tarbiks!

Inimareng

Niger ja Norra maailma inimarengu indeksi kohaselt maailma kõige madalama ja kõrgema arenguga riigid. Filmis räägivad riikide elanikud sellest, mida nad oma elust arvavad, kuidas mõjutab nende elu hariduse, meditsiiniabi, söögi-joogi, jne kättesaadavus. Lisaks ametlikele ÜRO inimarengu näitajatele tuleb jutuks ka asjad, mida on raske mõõta: usk, lootus, armastus. Saab ka mõnusalt nalja.

Lisainfo:

Terveilm - aastatuhande arengueesmärgid

Dokumentaalfilm räägib arengukoostööst ja ÜRO aastatuhande eesmärkidest ning nende teemadega seonduvatest probleemidest. Juttu on nii sellest, mida arengukoostöö maailmas ja Eestis endast kujutab, kui ka sellest, millised on peamised murekohad. See film sobib hästi arengupoliitika õpetamiseks, sest annab kontekstuaalse ülevaatliku pildi peamistest probleemidest, lubades hiljem juhtida arutelu mõnele kitsamale teemale nagu vaesus või võrdõiguslikkus.

Terveilm - algharidus kõigile

Pol Poti punakhmeeride verine eksperiment 1975-79 hävitas praktiliselt kogu Kambodzha intelligentsi. Tapatalgutest pääsenud inimesed küüditati maale, kus nende ainus eesmärk oli teha põllutöid. 30 aastat hiljem võitleb Kambodzha selle nimel, et kasvatada uus põlvkond, kes suudaks riigi vaesusest välja tuua. Vaja on rahvuslikku intelligentsi. Vaesus aga on nõiaring, mis ei lase oma haardest nii lihtsalt lahti.

Lisainfo:

Telli voog RSS - Vene